586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbole satanistyczne

Czym są symbole satanistyczne?

Symbole satanistyczne to znaki powiązane z systemem wierzeń i praktyk, które nawiązują do różnie rozumianego kultu Szatana. Satanizm sprzeciwia się wzorcom społecznym, jego wyznawcy wyrażają wiarę w posiadanie wiedzy tajemnej (związanej z wyobrażeniami o demonach). Nie zawsze musi się to wiązać z kultem Szatana lub zła. Z systemem satanizmu wiążą się symbole, służące w rytuałach bądź jako amulety.

Jak wyglądają symbole satanistyczne?

Pentagram

Pentagram, źródło: Pixabay

Zaliczany do symboli okultystycznych symbol w formie pięcioramiennej gwiazdy przez jedne źródła uznawany jest też za znak satanistyczny. Pewne jest to, że symbolu tego używał A. S. LaVey, który ten ruch zainicjował. Pentagram oznaczał także pięć żywiołów, pięć zmysłów człowieka i rany Chrystusa.

Liczba 666

Liczba ta stanowi dwukrotność 333, czyli liczby uznawanej za doskonałość boską. Istnieje wiele teorii podających pochodzenie liczby Szatana. W 13 rozdziale Księgi Apokalipsy pojawia się werset mówiący o liczbie Bestii (utożsamianej z Szatanem).

Głowa kozła (Bafomet)

Bafomet, źródło: Wikimedia Commons

Symbol ten to wpisana w gwiazdę pięcioramienną (kojarzoną z pentagramem) głowa kozła. Sataniści wyśmiewają w ten sposób chrześcijański symbol Chrystusa – Baranka Paschalnego. Kozioł utożsamiany jest zwykle z symbolem ofiary, płodności, wolności, czarów, ale też głupoty. Oznaczano w ten sposób także Szatana.

Pacyfka

Pacyfa, źródło: Wikimedia Commons

Symbol pokoju, uznawany za znak okultystyczny, ale i satanistyczny. Stworzona przez Geralda Holtoma miała być połączeniem znaków z alfabetu marynarki wojennej oznaczających nuklearne rozbrojenie. Wiąże się go z satanizmem, nazywając Krzyżem Nerona – cesarz ten prześladował chrześcijan, często skazując ich na śmierć krzyżową. Św. Piotr zmarł za jego rozkazem ukrzyżowany głową w dół.

Odwrócony krzyż

Odwrócony krzyż, krzyż św. Piotra, źródło: Pixabay

Inna nazwa tego symbolu to Krzyż św. Piotra. Sataniści przejęli go i z powodzeniem używają. Symbol wygląda jak tradycyjny krzyż łaciński, ale odwrócony górą do dołu. Oznacza zaprzeczenie nauce chrześcijańskiej.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole