586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol tribal

Czym jest symbol tribal?

Tribal to z języka angielskiego „plemienny”. Jest to abstrakcyjny wzór, stylizowany na etniczny. W dawnych kulturach noszony był on w formie tatuażu. Wiązano go z życiem i historią posiadacza, nie każdy mógł go nosić. Wówczas tatuaże w formie tribala uznawano za wyróżnienie i pewną formę nagrody. Często wykonywano go u dziewczynek lub chłopców, by podkreślić moment dojrzewania. Afrykanie tworzyli tribal za pomocą nacięć nożem na ciele.

Jak wygląda symbol tribal?

To fantazyjny ornament, składa się on z kombinacji kilku rodzajów linii. Tworzony jest w formie konturu, wypełnionego jednolicie na czarno. Z czasem zaczęto dodawać do niego inne kolory, np. czerwony, jednak ta najbardziej klasyczna forma jest zawsze czarna.

symbol tribal
Symbol tribal, źródło: Pixabay

Co oznacza symbol tribal?

W przeszłości był on dopasowywany indywidualnie do historii posiadacza. Noszono go z dumą, pokazując nawiązanie do swoich losów i statusu społecznego. Po roku 2000 stał się popularnym motywem zdobiącym odzież, tatuażem nie mającym wiele wspólnego z tradycją, elegancją czy historią. Traktowano go jako symbol współczesnego kiczu.

Gdzie można spotkać symbol tribal?

Dziś to wciąż motyw tatuażu, jednak nie tak popularny, jak jeszcze 20 lat temu, kiedy przeżywał swój renesans. Pojawia się jako nadruk na odzieży. Inspirowano się nim przy wykonywaniu logo WIXAPOLu (współczesnych imprez z muzyką elektroniczną).

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole