586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol Lilith

Czym jest Lilith?

To pojęcie z zakresu astronomii i astrologii. Jak przypuszczają astrologowie, Lilith, inaczej Czarny Księżyc, jest astronomicznym punktem, w którym skupiają się szczególnie niebezpieczne siły. Utożsamiany jest z miejscem występowania mocy piekielnych, złych kosmicznych energii.

Skąd pochodzi symbol Lilith?

Lilith to postać upiorzycy z folkloru żydowskiego, która stanowiła niebezpieczeństwo szczególnie jak noworodków i ciężarnych. W apokryfach biblijnych i midraszach żydowskich przedstawiana jako pierwsza żona Adama. Pierwotne pochodzenie tej postaci ma swoje korzenie prawdopodobnie w mitologii mezopotamskiej.

Jak wygląda symbol Lilith?

Astrologiczny symbol Lilith to Czarny Księżyc – oznaka tego, co złe, ciemne, nieokiełznane. Znak graficzny to czarny półksiężyc, złączony z krzyżem umieszczonym u dołu.

Symbol Lilith
Czarny Księżyc - Lilith, źródło: Wikimedia Commons

Co oznacza symbol Lilith?

Księżyc odnosi się do mroku, tajemnicy, wiąże się z tą jego stroną, która nigdy nie jest widoczna z Ziemi. Krzyż, druga część znaku, to symbol pierwiastka kobiecości, analogicznie do symboli płci. Lilith reprezentuje Anime – kobiecość w każdym człowieku (termin pochodzący z teorii Carla Gustawa Junga). Aby poznać to, do czego dążymy, czego pragniemy, należy przyjrzeć się kobiecemu pierwiastkowi w sobie. Czarny księżyc to także kumulacja wszelkich lęków, gniewu, złości, braku posłuszeństwa, tłumionych przykrości – negatywnej strony ludzkiej psychiki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole