586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo PSL

PSL – informacje o partii

PSL (Polskie Stronnictwo Ludowe) to polska partia polityczna, jedna z największych w Polsce.

PSL powstało w maju 1990 roku jako połączenie PSL „Odrodzenie” i wilanowskiego PSL. Historia partii sięga jednak końca XIX wieku – jej poprzednikiem było Stronnictwo Ludowe założone w 1895 roku. Nazwa „Polskie Stronnictwo Ludowe” została wprowadzona w 1903 roku.

PSL skupia ludzi o poglądach agrarnych, chadeckich i centrowych. Partia kilkakrotnie tworzyła koalicję rządzącą. Jej członkowie opowiadają się za wzmocnieniem władzy samorządowej, podatkową polityką prorodzinną, zmianami w rolnictwie itd.

Obecnie przewodniczącym partii jest Władysław Kosiniak-Kamysz.

Logo PSL

Logo PSL to koniczynka, którą tworzą cztery zielone serduszka oraz nazwa „PSL” w kolorze zielonym. Logo w takiej formie używane jest od 2016 roku. Nawiązuje kształtem do poprzedniego znaku partii i jego tradycji.

Logo PSL, źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Polnische_Bauernpartei_(PSL)_Logo.svg, autor: Kiepski 1, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Poprzednie logo PSL przedstawiało zieloną koniczynkę z ogonkiem, na której umieszczono nazwę „PSL” w kolorze białym.

PSL logo, źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:PSL-logo.jpg, autor: Polish People's Party, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Koniczynka w logo PSL ma bogatą historię, która sięga 1931 roku. Znak został wówczas przejęty przez Stronnictwo Ludowe od Biura Agrarnego, miał być symbolem szczęścia. Ponadto każdy liść koniczyny to znak jednego z żywiołów.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole