586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Lufthansy

Lufthansa – informacje o firmie

Lufthansa to niemiecki przewoźnik lotniczy, jest jednym z największych przewoźników w Europie.

Lufthansa powstała w 1953 roku, ale jej historia rozpoczęła się już w 1926 roku. Wówczas to z połączenia dwóch małych przewoźników lotniczych stworzono firmę Deutsche Luft Hansa AG, której nazwę zmieniono na Lufthansa w 1933 roku. Przewoźnik został jednak zlikwidowany przez aliantów po II wojnie światowej w 1951 roku. Dwa lata później powstaje firma z siedzibą w Kolonii, która przejmuje logo swojego poprzednika.

1 kwietnia 1955 roku z lotnisk w Monachium i Hamburgu wystartowały dwa pierwsze samoloty. Od tego momentu usługi lotnicze Lufthansy stały się dostępne na trasach międzynarodowych, a wkrótce również do Ameryki, Afryki i na Daleki Wschód.

Logo Lufthansy

Logo Lufthansy przedstawia żurawia wzbijającego się do lotu, symbol wpisany jest w okrąg.

Logo Lufthansy, źródło: Shutterstock

Od 1989 roku ikona żurawia przedstawiana była na pomarańczowym tle. W 2018 roku z okazji setnej rocznicy zaprojektowania znaku zostało opracowane nowe logo, zaprezentowano wówczas także nową identyfikację wizualną marki, odpowiadającą jej nowoczesnemu charakterowi.  

Lufthansa logo, źródło: Shutterstock

Znak z żurawiem powstał w 1918, został zaprojektowany przez niemieckiego grafika i pilota, Otto Firlego. Od tamtego czasu ikona żurawia przeszła wiele zmian i modyfikacji, ale symbol ptaka jest niezmiennie obecny w znaku przewoźnika.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole