586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Boscha

Bosch – informacje o firmie

Bosch to niemiecki producent sprzętu AGD, elektronarzędzi, systemów zabezpieczeń, sprzętu z branży motoryzacyjnej, grzewczej i przemysłowej.

Historię firmy rozpoczyna w 1886 roku Robert Bosch od założenia „Warsztatu mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Rok później buduje magnetyczny zapłon, a już wkrótce to rozwiązanie stosuje w samochodach. Tym samym stawia pierwszy krok na drodze wiodącej go od niewielkiego warsztatu do potężnego przedsiębiorstwa. Pierwsza fabryka Boscha powstaje w 1901 roku, a niebawem firma prowadzi już międzynarodową działalność.

Pod koniec lat 20. XX wieku przedsiębiorstwo Roberta Boscha, skupione dotąd na branży motoryzacyjnej i technologiach przemysłowych, w obliczu kryzysu zaczyna poszerzać obszary swojej działalności. Tym sposobem powstają pierwsze sprzęty gospodarstwa domowego, co otwiera zupełnie nowy rozdział w historii firmy – Bosch debiutuje chłodziarką w 1933 roku, aby w końcu na dobre zagościć w domach.

Logo Boscha

Logo Boscha to okrągła ikona przedstawiająca przekrój trójnika w iskrowniku zapłonowym, której towarzyszy nazwa firmy, pisana dużą, pogrubioną czcionką w kolorze czerwonym.

Logo Boscha, źródło: Shutterstock

Znak został zaprojektowany w 1918 roku przez Gottloba Honolda, głównego mechanika w pierwszym warsztacie Roberta Boscha.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole