521 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Androida

Android – informacje

Android to mobilny system operacyjny, obecnie najpopularniejszy na rynku.  

Jego historia rozpoczyna się w 2003 roku od powstania firmy Android INC, którą założyli Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears oraz Chris White. Przedsiębiorstwo zostaje wkrótce kupione przez Google. W 2008 roku wprowadzono na rynek pierwszy telefon z systemem Android, był to model HTC Dream.

Kolejna wersja programu wyszła rok później, nadano jej nazwę „Capcake” (ang. babeczka), co dało początek tradycji określania kolejnych odsłon Androida nazwami słodyczy w porządku alfabetycznym. W związku z tym następne wersje to: Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Lollipop itd. W 2019 roku zrezygnowano jednak z tego zwyczaju, zastępując słodkości cyframi. Premiera kolejnej aktualizacji systemu Android zaplanowana jest na wrzesień 2020 roku.

Logo Androida

Logo Androida to zielony robot, będący symbolem ciekawości i zabawy. Zielony robot od dawna był obecny w identyfikacji wizualnej marki, ale formalnym elementem logo stał się dopiero w 2019 roku. Odświeżono wówczas wygląd postaci, poza tym od tego momentu przedstawiana jest jedynie jego głowa. Postać powstała w 2007 roku, autorem projektu była Irina Blok, która inspirację czerpała z piktogramów umieszczanych na drzwiach toalet.

Android logo, źródło: https://pixabay.com/pl/vectors/android-ikona-android-logo-android-3383992/

Zdaniem niektórych robot Androida jest plagiatem postaci o imieniu Android, pochodzącej z gry Atari o nazwie „Gauntlet: The Third Encounte”. Jeszcze inni widzą inspirację robotem z „Gwiezdnych Wojen”.

Poprzednie logo Androida, używane od 2014 roku, przedstawiało nazwę „Android”, pisaną zieloną czcionką.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole