586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Androida

Android – informacje

Android to mobilny system operacyjny, obecnie najpopularniejszy na rynku.  

Jego historia rozpoczyna się w 2003 roku od powstania firmy Android INC, którą założyli Andy Rubin, Rich Miner, Nick Sears oraz Chris White. Przedsiębiorstwo zostaje wkrótce kupione przez Google. W 2008 roku wprowadzono na rynek pierwszy telefon z systemem Android, był to model HTC Dream.

Kolejna wersja programu wyszła rok później, nadano jej nazwę „Capcake” (ang. babeczka), co dało początek tradycji określania kolejnych odsłon Androida nazwami słodyczy w porządku alfabetycznym. W związku z tym następne wersje to: Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Lollipop itd. W 2019 roku zrezygnowano jednak z tego zwyczaju, zastępując słodkości cyframi. Premiera kolejnej aktualizacji systemu Android zaplanowana jest na wrzesień 2020 roku.

Logo Androida

Logo Androida to zielony robot, będący symbolem ciekawości i zabawy. Zielony robot od dawna był obecny w identyfikacji wizualnej marki, ale formalnym elementem logo stał się dopiero w 2019 roku. Odświeżono wówczas wygląd postaci, poza tym od tego momentu przedstawiana jest jedynie jego głowa. Postać powstała w 2007 roku, autorem projektu była Irina Blok, która inspirację czerpała z piktogramów umieszczanych na drzwiach toalet.

Android logo, źródło: https://pixabay.com/pl/vectors/android-ikona-android-logo-android-3383992/

Zdaniem niektórych robot Androida jest plagiatem postaci o imieniu Android, pochodzącej z gry Atari o nazwie „Gauntlet: The Third Encounte”. Jeszcze inni widzą inspirację robotem z „Gwiezdnych Wojen”.

Poprzednie logo Androida, używane od 2014 roku, przedstawiało nazwę „Android”, pisaną zieloną czcionką.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole