586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Shell

Shell – informacje o firmie

Shell (Royal Dutch Shell Group) to brytyjsko-holenderski koncern paliwowy, będący wiodącą firmą na rynku energetyki. Przedsiębiorstwo dostarcza ropę naftową, gaz oraz energię o niskiej emisji związków węgla.  

Jego historia sięga korzeniami do XIX wieku i rozpoczyna się w londyńskim sklepiku oferującym muszle morskie oraz antyki. Punkt powstał z inicjatywy Marcusa Samuela, który wkrótce zaczyna przewozić naftę na Daleki Wschód, nadając jej nazwę „Shell”. W 1897 roku zakłada Shell Transport & Trading Company. Dziesięć lat później firma łączy się z Royal Dutch Petroleum Company, w wyniku czego powstaje Royal Dutch Shell Group (o skróconej nazwie Shell).

Logo Shell

Logo Shell przedstawia żółto-czerwoną muszlę i stanowi symbol historii i tradycji firmy. Zastosowana kolorystyka to z kolei nawiązanie do narodowych barw Hiszpanii – po raz pierwszy logo w takich kolorach zostało użyte w Kalifornii podczas otwierania pierwszych stacji Shell. Wybór padł na barwy, które odróżnią markę od konkurencji, jak również z uwagi na silne powiązania Kalifornii z Hiszpanią.

Logo w takiej formie powstało w 1971 roku, a w kolejnych latach przechodziło jedynie zmiany kosmetyczne. Jego autorem był Raymond Loewy.

Logo Shell, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Shell powstało w 1901 roku i przedstawiało muszlę małża, którą zmieniono na muszlę przegrzebka trzy lata później. Do 1948 roku znak utrzymany był w czarno-białych barwach.

Od tamtego czasu logo zmieniało się wielokrotnie. Jego stałym elementem do dziś pozostała jednak muszla, dzięki czemu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków firmowych.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole