586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbole na piekarniku

Czym są symbole na piekarniku?

Na każdym z urządzeń elektronicznych, w tym też na piekarniku, znajduje się system specyficznych oznaczeń, które wskazują opcje i funkcje danego urządzenia. W przypadku piekarnika do wyboru mamy nie tylko wysokość temperatury, ale i różne sposoby pieczenia, służące do przyrządzania różnych rodzajów potraw. Obok pokręteł, za pomocą których ustawiamy konkretne parametry, znajdują się ikony, które zwykle są uniwersalne, niezależnie od marki piekarnika.

Jak wyglądają symbole na piekarniku?

Do najpopularniejszych symboli należy podstawowy znak pieczenia obustronnego, czyli kwadrat z zaznaczoną w środku na górze i na dole poziomą kreską. Oznacza on pieczenie za pomocą dwóch grzałek dostępnych w piekarniku.

Pieczenie tradycyjne- obustronne

Kolejny symbol to szybkie nagrzewanie piekarnika – to znak w formie wiatraka otoczonego okręgiem i uzupełnionego falą nad okręgiem. Oznacza szybkie grzanie piekarnika, przez co urządzenie jest wcześniej gotowe do pieczenia.

Szybkie nagrzewanie

W piekarniku często dostępna jest funkcja grillowania. Oznacza się ją falowaną linią, krótszą lub dłuższą, w zależności od modelu piekarnika i tego, czy posiada on dwa rodzaje grilla – mały i duży. Grilla małego możemy użyć do pieczenia tart lub pizzy, czyli dość cienkich potraw, które nie potrzebują intensywnego i długiego pieczenia. Grill duży przyda się podczas przyrządzania mięsa, ryb, owoców morza i serów.

Mały i duży grill

Istotnym symbolem w piekarniku jest termoobieg i jego warianty. Pierwszym symbolem jest pieczenie z termoobiegiem i grzałką tylną – w kwadratowym okienku mamy wówczas rysunek wiatraka otoczonego okręgiem. Służy do szybkiego, jednolitego pieczenia, powietrze kierowane jest równomiernie na wszystkie strony potrawy. Kolejny symbol przyda się przy podgrzewaniu i rozmrażaniu – to wiatrak w kwadratowym polu, z zaznaczoną na dole grzałką w formie poziomej linii. Trzeci z symboli w tej serii to termoobieg i grzałka górna – służy do przyrumienienia potraw.

Termoobieg

Najbardziej pożądanym symbolem termoobiegu jest ten, na którym dwiema poziomymi liniami oznaczona dwie grzałki – górną i dolną, a w środku umieszczona wiatrak – pozwala to na równomierne grzanie, co jest odpowiednie do pieczenia na kilku poziomach w tym samym czasie.

Zdarzają się również symbole grilla z termoobiegiem – mały służy do grillowania cienkich potraw, duży – tych ze sporą ilością tłuszczu.

Mały i duży grill z termoobiegiem

W piekarniku możemy też użyć funkcji rozmrażania i suszenia (pieczenie lasagne, rozmrażanie chleba) – służy do tego wentylator z kroplą umieszczoną na dole. Pieczenie przy użyciu grzałki dolnej to następny znak, który pozwala na podpiekanie potraw od dołu, a to przy użyciu grzałki górnej na przyrumienianie.

Suszenie i rozmrażanie

Mamy także symbol oświetlenia piekarnika – to okrąg z odchodzącymi od niego promieniami, co pozwala na spojrzenie wewnątrz i sprawdzenie, w jakim stanie jest potrawa.

Oświetlenie w piekarniku

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole