586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Symbol świateł pozycyjnych

Co to są światła pozycyjne?

Światła pozycyjne to rodzaj świateł samochodowych, które służą do sygnalizowania innym użytkownikom drogi pozycji pojazdu. Są obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu osobowego i motocykla. Należy je odróżniać od świateł postojowych, choć mają podobną do nich funkcję.

Światła pozycyjne znajdują się z przodu pojazdu (dwie lampy emitujące światło barwy białej) oraz z tyłu (dwie lampy emitujące światło barwy czerwonej).

Jak wygląda symbol świateł pozycyjnych?

Symbol świateł pozycyjnych to zielona ikona wyświetlana na tablicy rozdzielczej, złożona z dwóch takich samych części, z których jedna wygląda jak odbicie lustrzane drugiej, od każdej z nich odchodzą promienie.

światła pozycyjne symbol
Symbol świateł pozycyjnych, źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:A09_Position_lights.svg, autor: Ehsnils (grafika niezmieniona), licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Kiedy używa się świateł pozycyjnych i jak je włączyć?

Świateł pozycyjnych używa się w warunkach ograniczonej widoczności przy zatrzymaniu lub postoju niewynikającym z warunków ruchu drogowego, a także w szczególnych sytuacjach, takich jak postój awaryjny, holowanie pojazdu.

Światła pozycyjne włącza się za pomocą przełącznika na dźwigni lub na innym włączniku z ich symbolem.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole