586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Wiosny

Wiosna – informacje o partii

Wiosna (Wiosna Roberta Biedronia) to partia polityczna o poglądach socjaldemokratycznych, antyklerykalnych, feministycznych i proeuropejskich.

Została założona 3 lutego 2019 roku podczas konwentu na warszawskim Torwarze, ale jej historia rozpoczyna się rok wcześniej od rejestracji partii Kocham Polskę. Założycielem i liderem Wiosny jest Robert Biedroń, były prezydent Słupska.

Partia Wiosna skupia się wokół takich postulatów jak wprowadzenie minimalnej, nieopodatkowanej emerytury równej 1600 złotych, rozdział Kościoła od państwa, prawo do rejestracji związków jednopłciowych, legalizacja związków partnerskich, likwidacja ZUS-u i KRUS-u, cyfryzacja administracji, odejście od gospodarski węglowej itd.

Logo Wiosny

Logo Wiosny przedstawia nazwę „Wiosna”, pisaną dużą czcionką, oraz ikonę w kształcie litery „V”, która nawiązuje do znaku victorii.

Logo WIOSNA, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wiosna_Roberta_Biedronia_-_logo.png, autor: Hovakim1, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Znak victorii to jeden z najbardziej rozpoznawalnych gestów na całym świecie, wykonywany przez określone ułożenie palców ręki, jest symbolem zwycięstwa, wolności i pokoju.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole