586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Bugatti

Bugatti – informacje o firmie

Bugatti to francuska marka i producent samochodów sportowych i wyścigowych.

Historia marki rozpoczyna się w 1909 roku, kiedy to Ettore Bugatti otwiera firmę w Molsheim w Alzacji. Jej założyciel to prawdziwy pasjonat motoryzacji, który pierwsze pojazdy tworzy już w wieku nastoletnim. W swoim zakładzie zatrudnia prostych robotników, ale spod ich rąk wychodzą prawdziwe perły motoryzacji. Największą sławę przyniósł marce model T12 na GP Brescii w 1921 roku, zdobywając cztery pierwsze miejsca. Zresztą do 1939 roku samochody Bugatti królują na wyścigach, osiągając najlepsze wyniki.  

Wybuch II wojny światowej zahamował produkcję, z kolei w 1947 roku Ettore Bugatii umiera. Marka zostaje reaktywowana dopiero w 1987 roku, kiedy Romano Artioli zakłada przedsiębiorstwo Bugatti Automobili SpA. W 1995 roku firma zostaje zamknięta, ale trzy lata później właścicielem marki staje się Volkswagen.

Marka Bugatti, pomimo zawiłej historii, jest wciąż jedną z najbardziej luksusowych i najdroższych marek samochodowych na świecie.

Logo Bugatti

Logo Bugatti to czerwony owal, wewnątrz którego znajduje się nazwa „Bugatti” oraz litery „EB”, pochodzące od inicjałów założyciela marki. Na obwodzie figury znajduje się 60 kropek, symbolizujących perły, które miały być wyrazem wysokiej jakości samochodów marki. Według innej teorii 60 punktów to symbol kabli zabezpieczających, używanych w silnikach pojazdów Bugatti w początkowych latach istnienia firmy. Kolor czerwony symbolizuje zaś moc, energię i pasję.

Logo Bugatti, źródło: Shutterstock

Logo Bugatti powstało w 1909 roku, zaprojektował je ojciec twórcy marki, Carlo Bugatti, jubiler i projektant biżuterii.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole