586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo The North Face

The North Face – informacje o firmie

The North Face to amerykańska marka i producent odzieży, obuwia oraz sprzętu turystycznego.

Jej historia rozpoczyna się w 1966 roku w San Francisco. To tam pasjonat wspinaczki górskiej, Douglas Tompkins, zakłada niewielki sklep turystyczny. Dwa lata później interes przejmuje jego przyjaciel, Kenneth „Hap” Klopp. Wkrótce firma zaczyna produkować swój sprzęt i odzież. W 1969 roku wypuszcza na rynek plecak Ruthsac, który okazuje się szybko prawdziwym przebojem, jego niewielka waga i dodatkowe kieszonki sprawiają, że produkt staje się przełomowy w rozwoju firmy. Od lat 70. The North Face produkuje namioty, a w kolejnych latach coraz bardziej rozszerza swój asortyment.

The North Face to jedna z najpopularniejszych marek w branży outdoorowej, pod jej szyldem odbyło się wiele wysokogórskich ekspedycji, firma prowadzi również działania społeczne.

Logo The North Face

Logo The North Face przedstawia ikonę, która formą nawiązuje do kształtu granitowej skały Half Dome, znajdującej się w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii.

Logo The North Face, źródło: Shutterstock

Znak stanowi odniesienie do pasji założyciela firmy i górskiej tradycji marki. Sama jej nazwa znaczy dosłownie „północna ściana”, co w słowniku alpinistów jest synonimem najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich zboczy.

Aby zobaczyć logo, zajrzyj na oficjalną stronę The North Face.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole