586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Dodge’a

Dodge – informacje o firmie

Dodge to amerykańska marka samochodów, należąca do koncernu Chrysler. Jej historia sięga XIX wieku i rozpoczyna się od powstania firmy Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory. Założycielami są dwaj bracia: John Francisa i Horace Elgin. Rodzinna spółka początkowo zajmuje się produkcją rowerów i części do maszyn rolniczych. W 1902 roku firma podpisuje umowę z Henry Fordem na dostawę części do samochodów. W 1914 roku powstaje ich pierwszy samochód osobowy – Old Betsy, a rok później pierwsza ciężarówka. W 1916 roku przedsiębiorstwo braci nawiązuje współpracę z amerykańską armią. Po śmierci założycieli właścicielem staje się Chrysler. Działalność firmy przerywa II wojna światowa, po której następuje dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa.

Logo Dodge'a

Logo Dodge to nazwa „Dodge” oraz dwie ukośne czerwone linie. W takiej formie używane jest od 2010 roku.

dodge logo
Logo Dodge'a, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Dodge powstało w 1910 roku, przedstawiało splecione ze sobą litery „D” i „B” (Dodge Brothers). Zmieniono je cztery lata później na sześcioramienną gwiazdę, złożoną z dwóch trójkątów, będącą symbolem braterskiej więzi, z literami „D” i „B” w środku.

Od tamtego czasu logo Dodge zmieniało się jeszcze wiele razy. Charakterystycznym znakiem w historii marki był wizerunek barana, który w jej logo pojawił się w latach 90., ale już wcześniej obecny był na samochodach Dodge w postaci figurki skaczącego barana.

Dodge logo, źródło: Shutterstock

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole