586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Chelsea Londyn

Chelsea Londyn – informacje o klubie

Chelsea Londyn to angielski klub piłkarski z siedzibą w Londynie.  

Historia klubu rozpoczyna się 10 marca 1905 roku w angielskim pubie, gdzie zapada decyzja o jego założeniu. Wówczas klub otrzymuje również swoją nazwę, pochodzącą od nazwy sąsiedniej dzielnicy, a 2 września tego samego roku rozgrywa swój pierwszy mecz. Pierwszy tytuł Chelsea Londyn zdobywa w 1955 roku.

W 2003 roku klub kupuje rosyjski miliarder, Roman Abramowicz. Dzięki jego ogromnym inwestycjom spłacone zostają potężne długi Chelsea Londyn, ale kapitał w znacznym stopniu przyczynia się także do sukcesów klubu.

Chelsea Londyn gra obecnie w Premier League, ma na koncie wiele znaczących zwycięstw, jest m.in. wielokrotnym mistrzem Anglii i Ligi Mistrzów.

Logo Chelsea Londyn

Logo Chelsea Londyn to okrągły herb, w środku którego znajduje się postać lwa z berłem. Na jego obwodzie umieszczono zaś nazwę klubu „Chelsea Football Club”, a także dwie piłki oraz dwie róże w kolorze czerwonym. W takiej formie używane jest od 2005 roku.

Chelsea Londyn logo, źródło: Shutterstock

Pierwszy herb Chelsea Londyn przedstawiał wizerunek weterana brytyjskiej armii z medalami na piersiach. Znak został zapożyczony od Królewskiego Szpitala Chelsea, co sprawiło, że klub zyskał przydomek „Emeryci” (ang. Pensioner).

Zmiana logo miała miejsce w 1952 roku, znak zyskał kształt tarczy z literami „C.F.C” (Chelsea Football Club). Już rok później w herbie pojawia się postać lwa, będącego symbolem dzielnicy Chelsea. W 1986 roku kolejny raz zmieniono logo Chelsea Londyn – tym razem znak stał się okrągły i przedstawiał lwa wpisanego w litery „C.F.C”. Używany był do 2005 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole