521 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Arsenalu Londyn

Arsenal Londyn – informacje o klubie

Arsenal Londyn to angielski klub piłkarski z siedzibą w Londynie.

Historia klubu sięga korzeniami do końca XIX wieku i rozpoczyna się od założenia klubu piłkarskiego przez pracowników fabryki zbrojeniowej Arsenal w Woolwich. Jego ówczesna nazwa pochodziła od zegara słonecznego, umieszczonego nad wejściem do fabryki, i brzmiała Dial Square.

Swój pierwszy mecz klub rozegrał 11 grudnia 1886 roku, było to jednocześnie jego pierwsze zwycięstwo. Wkrótce też zmieniono nazwę na Royal Arsenal. Z chwilą przekształcenia klubu na zawodowy nazwa znów uległa zmianie – tym razem na Woolwich Arsenal. Lata 30. XX wieku to pasmo sukcesów klubu, które przerywa wybuch II wojny światowej. Na kolejne zwycięstwa Kanonierzy czekają wiele lat.

Arsenal Londyn obecnie występuje w Premier League, jest wielokrotnym mistrzem i zdobywcą Pucharu Anglii, a także finalistą Ligi Mistrzów.

Logo Arsenalu Londyn

Logo Arsenalu Londyn to herb klubu w postaci czerwonej tarczy z niebieskimi bocznymi pasami, na której znajduje się armata, skierowana na wschód, oraz napis „Arsenal”. W takim kształcie używany jest od 2002 roku. Herb nawiązuje do historii klubu, który stworzyli pracownicy fabryki broni.

Arsenal Londyn logo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Arsenal Londyn powstało w 1888 roku, herb przedstawiał trzy armaty skierowane do góry i nawiązywał do herbu Woolwich.

Od tamtego czasu herb klubu zmieniał się wielokrotnie, a w latach 1913-1922 klub nie miał żadnego. Przywrócone po tym czasie logo Arsenalu Londyn przedstawiało armatę, która pozostała niezmiennym elementem herbu.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole