586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Arsenalu Londyn

Arsenal Londyn – informacje o klubie

Arsenal Londyn to angielski klub piłkarski z siedzibą w Londynie.

Historia klubu sięga korzeniami do końca XIX wieku i rozpoczyna się od założenia klubu piłkarskiego przez pracowników fabryki zbrojeniowej Arsenal w Woolwich. Jego ówczesna nazwa pochodziła od zegara słonecznego, umieszczonego nad wejściem do fabryki, i brzmiała Dial Square.

Swój pierwszy mecz klub rozegrał 11 grudnia 1886 roku, było to jednocześnie jego pierwsze zwycięstwo. Wkrótce też zmieniono nazwę na Royal Arsenal. Z chwilą przekształcenia klubu na zawodowy nazwa znów uległa zmianie – tym razem na Woolwich Arsenal. Lata 30. XX wieku to pasmo sukcesów klubu, które przerywa wybuch II wojny światowej. Na kolejne zwycięstwa Kanonierzy czekają wiele lat.

Arsenal Londyn obecnie występuje w Premier League, jest wielokrotnym mistrzem i zdobywcą Pucharu Anglii, a także finalistą Ligi Mistrzów.

Logo Arsenalu Londyn

Logo Arsenalu Londyn to herb klubu w postaci czerwonej tarczy z niebieskimi bocznymi pasami, na której znajduje się armata, skierowana na wschód, oraz napis „Arsenal”. W takim kształcie używany jest od 2002 roku. Herb nawiązuje do historii klubu, który stworzyli pracownicy fabryki broni.

Arsenal Londyn logo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Arsenal Londyn powstało w 1888 roku, herb przedstawiał trzy armaty skierowane do góry i nawiązywał do herbu Woolwich.

Od tamtego czasu herb klubu zmieniał się wielokrotnie, a w latach 1913-1922 klub nie miał żadnego. Przywrócone po tym czasie logo Arsenalu Londyn przedstawiało armatę, która pozostała niezmiennym elementem herbu.  

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole