586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo marki Timberland

Timberland – informacje o firmie

Timberland to amerykańska marka i producent odzieży oraz obuwia.

Jej historia rozpoczyna się w 1952 roku, kiedy Nathan Swartz kupuje połowę udziałów firmy The Abington Shoe Company, żeby trzy lata później stać się jej właścicielem. Tym samym od szewca pracującego na etacie w fabryce stawia pierwsze kroki do potężnego przedsiębiorstwa, wykorzystując zdobyte wcześniej doświadczenie. Przełomowym okazuje się 1965 rok, kiedy Swartz wpada na pomysł stworzenia nieprzemakalnego obuwia. Pierwszy model butów, powstały przy zastosowaniu technologii wtapiania cholewki w podeszwę, widzi światło dzienne w 1973 roku. Pięć lat później firma zmienia nazwę na The Timberland Company.

Pierwszy wodoszczelny but, zwany również „Drwalem” i „Żółtym” rozpoczyna dynamiczny okres firmy, która wkrótce wychodzi na rynki międzynarodowe i stopniowo poszerza swój asortyment.

Logo marki Timberland

Logo Timberland przedstawia drzewo z rozłożystymi i splątanymi gałęziami, wpisane w okrąg.

Timberland logo, źródło: Shutterstock

Logo Timberland pochodzi od nazwy marki, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza „ziemia porośnięta drzewami”. Według niektórych źródeł znak nawiązuje do powieszonych na drzewie niewolników afroamerykańskich. Potwierdzać to miał wiersz autorstwa afroamerykańskiej poetki, Maya Angelou, do którego nie przyznaje się sama artystka. Firmę oskarżono jednak o rasizm i przynależność do Klux Klux Klanu.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole