586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Subaru

Subaru – informacje o firmie

Subaru to japońska marka i producent samochodów osobowych z siedzibą w Tokio. Jej historia sięga do 1917 roku, a swój początek ma w lotniczej firmie Nakajima Aircraft Company, założonej przez Chikuhei Nakajima. Po II wojnie światowej przedsiębiorstwo zostaje zdemilitaryzowane i podzielone na dwanaście odrębnych firm. W 1953 roku zapada decyzja, żeby połączyć sześć z nich, wskutek czego powstaje koncern Fuji Heavy Industries, zajmujący się produkcją samochodów. Debiutancki prototyp auta marki pojawia się w 1954 roku, a pierwszy samochód wyjeżdża z fabryki rok później – to model Subaru 1500. Wkrótce firma zaczyna produkować autobusy, ale po niedługim czasie wraca do samochodów osobowych. W następnych latach pojawiają się kolejne modele marki Subaru, a niektóre z nich produkowane są do dzisiaj.

Logo Subaru

Logo Subaru przedstawia konstelację sześciu gwiazd, umieszczoną w owalu. Znak nawiązuje do nazwy firmy, która znaczy „plejady” – plejady to natomiast gromada gwiazd w gwiazdozbiorze Byka.

Logo Subaru, źródło: Shutterstock

Sześć gwiazd w logo Subaru to również symbol sześciu firm, które połączyły się, tworząc w 1953 roku koncern Fuji Heavy Industries.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole