586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Chryslera

Chrysler – informacje o firmie

Chrysler to amerykańska marka samochodów, należąca do koncernu Fiat Chrysler Automobiles.   

Jej historia rozpoczyna się w 1921 roku. Wówczas to Walter Percy Chrysler obejmuje funkcję przewodniczącego rady nadzorczej w Maxwell Motor Company, a wkrótce wykupuje większość jej udziałów. Trzy lata później powstaje pierwszy model samochodu, Chrysler Six. W 1925 roku nazwa firmy zostaje zmieniona na Chrysler Corporation. Od tego momentu można mówić o dynamicznym rozwoju przedsiębiorstwa, które w latach 30. staje się drugim co do wielkości producentem w Stanach Zjednoczonych, wkrótce przejmuje również marki Dodge i DeSoto. Podczas II wojny światowej Chrysler skupia produkcję na potrzebach armii. W okresie powojennym firma boryka się z problemami finansowymi, ale już wkrótce wypuszcza na rynek nowe modele aut.

W 1998 roku powstaje największy na świecie koncern motoryzacyjny DaimlerChrysler. W 2009 Chrysler ogłasza bankructwo i niebawem staje się własnością Fiata.

Logo Chryslera

Logo Chryslera przedstawia skrzydła oraz umieszczoną na ich tle nazwę marki. W takiej formie używane jest od 2009 roku.

Chrysler logo, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo powstało w 1924 roku, przedstawiało pieczęć ze wstęgą i skrzydłami.  Po zmianie logo w 1930 roku usunięto z logo skrzydła. W 1955 roku jego miejsce zajmuje czarno-czerwony symbol, przypominający strzałkę. W latach 1962-98 roku logo Chryslera to Pentastar, składający się z pięciu trójkątów „pływających” w obrębie pięciokąta, przełamany pięcioramienną gwiazdą.

Logo Chryslera w latach 1962-98, źrodło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chrysler-logo-2007-1920x1080.png, autor: Cassio96, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Symbol powrócił do logo w 2007 roku w unowocześnionej wersji.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole