586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Star Wars

Star Wars – informacje

Star Wars (Gwiezdne Wojny) to amerykańska seria filmowa z gatunku science fiction i fantasy.

Pierwszy film z serii „Gwiezdne Wojny” w reżyserii Georga Lucasa miał swoją premierę w 1977 roku. Na początku lat 80. powstały jej dwie kolejne części („Imperium kontratakuje” oraz „Powrót Jedi”), tworząc oryginalną i kultową trylogię filmową. W 1999 roku na ekrany kin wszedł film „Mroczne widmo”, dając początek kolejnej trylogii (dwa pozostałe filmy to „Atak klonów” 2002 i „Zemsta Sithów” 2005), opowiadającej wydarzenia wcześniejsze w stosunku do wymienionych. Następny („Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” jako pierwszy z kolejnej trylogii) powstał w 2015 roku po uzyskaniu praw do dystrybucji filmów serii przez Walt Disney Company.

„Star Wars” to nie tylko kinowy i komercyjny sukces, który film odniósł już po premierze pierwszej części w latach 70. Jest jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii kina, a wykreowany w nim świat stał się integralnym i stale eksploatowanym elementem popkultury. Na podstawie serii powstały również gry komputerowe, seriale, książki, a także różnego rodzaju gadżety.

Logo Star Wars

Logo Star Wars to nazwa „Star Wars” z charakterystycznymi ramionami liter „S” i „R”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych znaków na całym świecie.

Logo Star Wars, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Star Wars powstało w 1977 roku wraz z premierą pierwszej części trylogii. Autorką projektu była Suzy Rice, której George Lucas miał zasugerować inspiracje faszystowskie do stworzenia znaku serii. Projektantka użyła wówczas czcionki Helvetica Black.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole