586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Starbucksa

Starbucks – informacje o firmie

Starbucks to sieć kawiarni, a także jeden z największych producentów i sprzedawców kawy na świecie.

Historia firmy rozpoczyna się od niewielkiej kawiarni, którą w 1971 roku w Seatle założyli Jerry Baldwin, Zev Siegel oraz Gordon Bowker. W 1987 roku firmę przejmuje Howard Schultz.

Sama nazwa „Starbucks” pochodzi z powieści „Moby Dick”, co miało na celu przywodzić na myśl romantycznych żeglarzy i pierwszych handlarzy kawą. Od początku istnienia firmy jej założyciele dużą wagę przykładali zresztą do morskiej historii kawy.

Obecnie Starbucks to największa sieć kawiarni na świecie, działająca w pięćdziesięciu krajach, a także potężny koncern. 

Logo Starbucksa

Logo Starbucks przedstawia postać syreny o dwóch ogonach w okręgu, utrzymane jest w kolorze zielonym.

Logo Starbucks, źródło, https://www.shutterstock.com/

Logo Starbucksa powstało w 1971 roku wraz z założeniem pierwszej kawiarni. Od tamtego czasu znak przeszedł szereg modyfikacji, ale jego niezmiennym elementem zawsze pozostaje syrena.

Inspiracją do umieszczenia tej postaci w logo Starbucks była mitologia grecka, w której mowa jest o syrenach wabiących żeglarzy (tak również kawiarnia miała uwodzić miłośników kawy), a także XVI-wieczny drzeworyt, przedstawiający syrenę o dwóch ogonach.

Pierwsze logo trzymane było w brązowych barwach, a postać syreny miała odsłoniętą klatkę piersiową. Znajdowały się tam ponadto słowa: „Starbucks”, „coffee”, „tea”, „spieces”.

Pierwsza zmiana logo miała miejsce w 1987 roku. Wprowadzano wówczas zielone barwy, zmieniono również postać syreny – jej klatkę piersiową przykrywają pofalowane włosy.  

W 1992 roku po raz kolejny zmieniono logo. Tym razem dotychczasową postać syreny zastąpiło jej zbliżenie.

Ostatnia zmiana miała miejsce w 2011 roku w związku z 40. rocznicą firmy, z logo usunięto wówczas napisy oraz obramowanie.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole