488 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Avengers

Avengers – ogólne informacje

"Avengers" to seria filmów z pogranicza gatunków science fiction i fantasy, które powstały na podstawie komiksu wydawnictwa Marvel Comics o tym samym tytule. Pierwsze wydanie komiksu miało miejsce w 1963 roku, natomiast 2012 rok to data debiutu "Avengers" na kinowym ekranie.
Główny bohaterami "Avengers" są superbohaterowie (m.in. Iron Man. Thor, Kapitan Ameryka, Hulk), którzy wspólnie przeciwstawiają się wrogowi.

Logo Avengers

Logo Avengers to napis "Avengers", pisany dużą czcionką. Najbardziej charakterystyczna jest jego pierwsza litera ze strzałką i półkolem, zwana również "Big A". Z pozostałych liter wyróżnia się ponadto litera "G", która ma ostro zakończoną podstawę.

Logo Avengers

Logo Avengers powstało w 1972 roku, zaprojektowane przez Gaspara Saladino. Od tego czasu nie uległo znaczącym zmianom i w swojej pierwotnej postaci stanowi podstawę emblematu do kolejnych filmów serii.

Wraz z kolejnymi częściami filmu zmienia się m.in. kolor logo, niekiedy dodawany jest również tytuł danej części przygód superbohaterów etc.

Logo Avengers od 2012

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole