586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Guess

Guess – informacje o firmie

Guess to amerykańska marka odzieżowa, firma jest ponadto producentem butów, perfum, dodatków, akcesoriów i zegarków.  

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1981 roku przez czterech braci: Georges'a, Armanda, Paula i Maurice'a Marciano. Firma szybko zasłynęła z produkcji ubrań wykonanych z przetartego jeansu. Wkrótce doszło jednak do rozłamu między braćmi, wskutek czego Georges Marciano odszedł ze spółki. W latach 80. Guess poszerza swój asortyment o inne produkty (zegarki, torebki, buty, ubrania dla dzieci).

Obecnie Guess to jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych marek odzieżowych. Inspiracją do stworzenia jej nazwy był billboard McDonald’s z napisem „Zgadnij” (ang. Guess), który stał się impulsem dla Georgesa Marciano do użycia tej nazwy dla swojej firmy.

Logo Guess

Logo Guess przedstawia odwrócony trójkąt o czerwonych krawędziach. Wewnątrz figury umieszczono nazwę firmy, znak zapytania (z trójkątem zamiast kropki), napis „WASHED JEANS” oraz „USA”, a także liczby „1201” i „1203”.

Guess logo, źródło: Shutterstock

Napis „WASHED JEANS” nawiązuje do tradycji firmy, produkującej ubrania z przetartego jeansu.

Liczby w logo pochodzą od numerów umieszczonych na drzwiach pokojów, które na początkowym etapie rozwoju firmy służyły braciom za biura.

Swoją symbolikę mają również barwy logo: czerwień to symbol pasji i miłości, czerń oznacza elegancję, natomiast biel symbolizuje integralność i niezawodność marki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole