586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Lidla

Lidl – informacje o firmie

Lidl to niemiecka sieć sklepów. Jej historia rozpoczyna się w latach 30. XX wieku, kiedy w Niemczech powstaje hurtownia Lidl&Schwarz KG. Jednym z jej założycieli był emerytowany nauczyciel Ludwig Lidl, od którego nazwiska pochodzi nazwa sieci. Do rezygnacji z pierwotnej nazwy przyczyniło się zaś skojarzenie z nazwiskiem drugiego przedsiębiorcy –„Schwarzmarket” oznacza „czarny rynek”.

Pierwszy sklep Lidl zostaje otwarty w Ludwigshafen nad Renem w 1973 roku. Szesnaście lat później Lidl staje się firmą międzynarodową. Pierwszy sklep w Polsce powstaje w 2002 roku w Poznaniu.

Sklepy Lidl posiadają szeroki asortyment, w tym głównie produkty spożywcze. Oferta sieci obejmuje ponadto artykuły przemysłowe, różnego rodzaju sprzęt, odzież, obuwie, a także produkty marek własnych.

Obecnie Lidl to jedna z najbardziej znanych i najprężniej rozwijających się sieci handlowych, posiadająca prawie jedenaście tysięcy sklepów w trzydziestu dwóch krajach.

Logo Lidla

Logo Lidla to nazwa „Lidl”, umieszczona wewnątrz żółtego koła z czerwonym obramowaniem, wpisanego w kwadrat.

W samej nazwie marki szczególnie charakterystyczna jest litera „i”, która wyróżnia się z pozostałych liter czerwoną barwą, a także swoim położeniem pod kropką. Przypomina schematyczną postać człowieka.

Logo Lidl, źródło: https://www.shutterstock.com/

Symboliczne znaczenie mają również barwy zastosowane w logo, a ich połączenie ma wywoływać ciepłe uczucia. Dominujący kolor żółty jest wyrazem optymizmu. Barwa niebieska symbolizuje wysoką jakość.

Logo Lidla powstało w 1973 roku i nie zmieniło się do dzisiaj.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole