586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Siemensa

Siemens – informacje o firmie

Siemens AG to międzynarodowy koncern, działający w branży elektrotechnicznej, energetycznej i telekomunikacyjnej.  Jest jednym z największych producentów urządzeń AGD na świecie.

Historia firmy sięga do połowy XIX wieku. W 1847 roku Werner von Siemens zakłada przedsiębiorstwo Siemens & Halske. Rok później powstaje pierwsza długodystansowa linia telegraficzna. W 1866 roku Siemens wynajduje prądnicę prądu stałego, która pozwala po raz pierwszy zasilić elektrycznie oświetlenie uliczne w Godalming w Wielkiej Brytanii. W 1897 roku firma zostaje przekształcona w spółkę akcyjną.

W 1928 roku Siemens wprowadza na rynek pierwsze automatyczne pralki, Protos Turbo. Dwa lata później powstają pierwsze chłodziarki, wykorzystujące zaawansowany system absorpcji. Podczas II wojny światowej produkcja Siemensa była zorientowana na potrzeby armii.

W 1966 roku Siemens & Halske AG, Siemens-Stuckerwerke AG (1903) oraz Siemens Reiniger Werke AG (1932) łączą się w spółkę Siemens AG.

Logo Siemensa

Logo Siemensa to nazwa „Siemens”, pisana dużą czcionką. W 2016 roku Siemens zaprezentował nowe hasło „Ingenuity for life”, które stało się integralną częścią logo marki – słowa napisane są czarna czcionką stylizowaną na odręczne pismo. Obecne logo zostało zaprojektowane w 1991 roku przez Pierre'a Mendella.

Logo Siemensa, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Siemensa powstało w 1899 roku. Przedstawiało połączone ze sobą litery „S” i „H”, pochodzące od nazwisk założycieli firmy - Siemens & Halske. Dwuliterowy symbol był obecny w logo marki do 1973 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole