586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo HP

HP – informacje o firmie

HP to amerykańska firma produkująca komputery, drukarki, serwery i urządzenia poligraficzne oraz rozwiązania IT. Jest jednym z największych przedsiębiorstw informatycznych na świecie.

Jej historia rozpoczyna się w 1939 roku. Wówczas to dwaj absolwenci Uniwersytetu Stanford, Wiliam Hewlett i Dave Packard, zakładają garażową firmę, której pierwszym produktem jest oscylator dźwiękowy, zakupiony wkrótce przez wytwórnię filmową Walta Disneya.  Podczas II wojny światowej HP dostarcza wojsku sprzęt i technologie, a siedziba firmy przenosi się do wynajętego budynku. W latach 60. HP zwraca się w stronę rynku komputerowego. W 1984 roku wypuszcza na rynek swoją pierwszą drukarkę. W 2002 roku HP łączy się z Compaq.

Obecnie garaż, w którym powstała firma HP, jest oficjalnym miejscem pamięci i atrakcją turystyczną, a także symbolem narodzin Doliny Krzemowej.

Logo HP

Logo HP to nazwa „HP”, pisana małą pochyloną czcionką w kolorze białym. Napis umieszczony jest w kółku na niebieskim tle.

Logo HP, źródło: Shutterstock

Logo HP od momentu powstania firmy opierało się na dwóch literach, pochodzących od nazwisk założycieli (Hewlett i Packard).

Pierwsze logo o wyglądzie zbliżonym do dzisiejszego powstało w 1954 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole