586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Manchester City

Manchester City – informacje o klubie

Manchester City to angielski klub piłkarski z siedzibą w Manchesterze.

Jego historia sięga XIX wieku. W 1880 roku Anna Connell oraz dwóch pracowników pobliskiej huty zakładają klub Saint's Marks (West Gorton). W 1887 roku jego nazwa zostaje zmieniona na Ardwick AFC, a siedem lat później na Manchester City. Jego pierwszy sukces datuje się na 1899 rok, kiedy klub wygrywa Second Division, a jednocześnie awansuje do najwyższej klasy rozgrywkowej First Division. W 1904 roku zdobywa Puchar Anglii. Rozkwit Manchester City przypada na lata 60. i 70 XX wieku, natomiast na początku lat 80. klub spada do najniższej ligi.

Manchester City ma na koncie m.in. sześć Pucharów Anglii i sześć tytułów Mistrza Anglii, dziś jest jednym z najlepszych klubów piłkarskich na świecie, obecnie występuje w Premier League.

Logo Manchester City

Logo Manchester City to herb klubowy o okrągłym kształcie, przedstawiający tarczę z czerwoną różą hrabstwa Lancashire oraz złotym statkiem. W herbie umieszczono ponadto nazwę klubu oraz datę jego powstania.

Logo Manchester City, źródło: Shutterstock

Obecne logo nawiązuje do przeszłości i tradycji klubu – w takiej postaci zostało przyjęte w latach 60. XX wieku. Odświeżony herb został zaprezentowany w 2016 roku.

Poprzedni herb klubu, używany od 1997 roku, przedstawiał złotego orła z tarczą, na której umieszczono statek jako symbol Kanału Manchesterskiego oraz trzy białe linie, symbolizujące rzeki płynące przez miasto, a także nazwę „M. C. F. C.” (Manchester City Football Club). Nad tarczą znajdują się trzy złote gwiazdy, a pod nią widać łacińską sentencję Superbia in Praelia (pol. Dumni w walce).

Logo Manchester City 1997-2016, źródło: https://www.flickr.com/photos/ckerr/12118511644, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole