520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Rolexa

Rolex – informacje

Rolex to szwajcarska marka i producent zegarków.

Historia Rolexa rozpoczyna się w 1905 roku, kiedy Hans Wilsdorf i Alfred Davis otwierają w Londynie firmę zajmującą się montażem i sprzedażą zegarków. Trzy lata później powstaje marka Rolex – nazwę tę miał wymyślić Wilsdorf podczas jazdy przez miasto, wyznacznikami była zaś łatwość jej zapamiętania i wymówienia, a także kompozycja na tarczy zegarka. W 1919 roku firma przenosi się do Genewy.

Zasługą firmy jest popularyzacja zegarków noszonych na ręku, a w późniejszych latach takie rozwiązania jak wodoszczelność czasomierzy, automatyczny mechanizm, data na cyferblacie itd. W 1927 roku zegarek Rolex miała na ręku pływaczka, Mercedes Gleitze, która pokonała Kanał La Manche, a w 1953 roku w czasomierze marki wyposażeni byli uczestnicy ekspedycji na szczyt Mount Everest.

Obecnie Rolex to największy producent zegarków na świecie, a także jedna z najbardziej luksusowych i cenionych marek świata.

Logo Rolexa

Logo Rolex przedstawia koronę o pięciu ramionach. Jej złota barwa symbolizuje luksus i prestiż marki. Jest dziełem Hansa Wilsdorfa i Alfreda Davisa, którzy zaprojektowali znak w 1905 roku. Logo zostało zastrzeżone w 1925 roku. Od tamtego czasu nie uległo znaczącym zmianom.

Logo Rolexa, źródło: Shutterstock

Niektórzy twierdzą, że pięcioramienna korona to odniesienie do pięciu liter w nazwie Rolex, inni uważają zaś, że pięć ramion to symbol pięciu palców dłoni.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole