586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Rolexa

Rolex – informacje

Rolex to szwajcarska marka i producent zegarków.

Historia Rolexa rozpoczyna się w 1905 roku, kiedy Hans Wilsdorf i Alfred Davis otwierają w Londynie firmę zajmującą się montażem i sprzedażą zegarków. Trzy lata później powstaje marka Rolex – nazwę tę miał wymyślić Wilsdorf podczas jazdy przez miasto, wyznacznikami była zaś łatwość jej zapamiętania i wymówienia, a także kompozycja na tarczy zegarka. W 1919 roku firma przenosi się do Genewy.

Zasługą firmy jest popularyzacja zegarków noszonych na ręku, a w późniejszych latach takie rozwiązania jak wodoszczelność czasomierzy, automatyczny mechanizm, data na cyferblacie itd. W 1927 roku zegarek Rolex miała na ręku pływaczka, Mercedes Gleitze, która pokonała Kanał La Manche, a w 1953 roku w czasomierze marki wyposażeni byli uczestnicy ekspedycji na szczyt Mount Everest.

Obecnie Rolex to największy producent zegarków na świecie, a także jedna z najbardziej luksusowych i cenionych marek świata.

Logo Rolexa

Logo Rolex przedstawia koronę o pięciu ramionach. Jej złota barwa symbolizuje luksus i prestiż marki. Jest dziełem Hansa Wilsdorfa i Alfreda Davisa, którzy zaprojektowali znak w 1905 roku. Logo zostało zastrzeżone w 1925 roku. Od tamtego czasu nie uległo znaczącym zmianom.

Logo Rolexa, źródło: Shutterstock

Niektórzy twierdzą, że pięcioramienna korona to odniesienie do pięciu liter w nazwie Rolex, inni uważają zaś, że pięć ramion to symbol pięciu palców dłoni.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole