586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Harleya-Davidsona

Harley-Davidson – informacje o firmie

Harley-Davidson to amerykańska marka i producent motocykli z siedzibą w Milwaukee.

Historia firmy rozpoczyna się w 1901 roku w komórce za domem rodziny Davidsonów. To tam William Sylwester Harley i Arthur Davidson tworzą prototyp motocykla, przymocowując cztery silniki do ramy rowerowej. Dwa lata później do przedsięwzięcia dołączają kolejni pasjonaci motoryzacji, bracia Walter i William Davidson, czego wynikiem jest powstanie pierwszego modelu motocykla przeznaczonego na sprzedaż. Jest to „Silent Grey Fellow”, który daje początek legendzie. Rozwój marki zaczyna się skromnie, ale już w 1907 roku firma zyskuje swoją pierwszą siedzibę, a od 1910 roku można mówić o jej dynamicznym rozwoju. Niekwestionowanym przełomem było wprowadzenie silnika w układzie V.  

Harley-Davidson to prawdziwa legenda i amerykańska ikona, a także określony styl życia i element pewnej kultury. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych marek świata. Właściciele motocykli HD od lat 80. XX wieku tworzą społeczność, zwaną Harley Owners Group. Obecnie poza pojazdami firma produkuje również odzież i akcesoria motocyklowe.

Logo Harleya-Davidsona

Logo Harleya-Davidsona przedstawia nazwę „Harley-Davidson” oraz napis „Motor Cycles”, umieszczony na tarczy. W takim kształcie powstało w 1965 roku.

Logo Harleya-Davidsona, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Harleya-Davidsona powstało w 1910 roku. W 1953 roku firma z okazji swojego 50-lecia wprowadziła znak z literą „V”, nawiązującą do silnika V-twin.

Obok klasycznej postaci logo marki, zwanego „Bar and Shield”, powstał niedawno nowy znak, stanowiący jej znacznie uproszczoną wersję, która ma oddawać nowoczesny charakter firmy.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole