586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Mustanga

Mustang – informacje o modelu

Ford Mustang to kultowy model auta sportowego, produkowany pod marką Ford.  

Jego premiera miała miejsce 17 kwietnia 1964 roku. Twórcom modelu przyświecało dążenie, żeby stworzyć luksusowy samochód sportowy sprzedawany w przystępnych cenach. Jego nazwę wybierano spośród wielu propozycji (m.in. Cougar, Aventura, Allegro, Stiletto, Turino, Torino). Ostatecznie zdecydowano się na nazwę Mustang, która pochodzi od nazwy myśliwca P-51 Mustang. Bezpośrednią inspiracją był jednak dziki koń z Ameryki Północnej, który stał się symbolem wolności i siły.

Model bardzo szybko zyskał ogromną popularność, a jego sława utrzymuje się do dzisiaj. Co więcej, Ford Mustang stał się elementem popkultury, był wiele razy obecny na ekranach kin, w teledyskach i grach komputerowych. To prawdziwy samochód legenda.  

Logo Mustanga

Logo Mustanga przedstawia galopującego konia. Autorem logo jest Philip Thomas Clark. Początkowo koń przedstawiany był na tle pasów, których kolory nawiązywały do barw flagi USA, co miało podkreślać amerykańskie korzenie marki.

Logo Mustanga, źródło: Shutterstock

Ciekawostkę stanowi kierunek biegu konia. Powstało kilka teorii wyjaśniających, dlaczego zwierzę skierowane jest w lewo. Według jednej z nich wynikało to z faktu, że projektant logo był leworęczny. Uważa się ponadto, że koń jest symbolem amerykańskiej ekspansji na zachód. Niektórzy twierdzą, że to wyraz wolności i buntu przeciw ustalonym i powszechnie przyjętym zasadom.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole