586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Razer

Razer – informacje o firmie

Razer to amerykańska firma produkująca akcesoria komputerowe dla graczy.

Przedsiębiorstwo założyli w 1998 roku Min-Liang Tan, Robert "Razerguy" Krakoff oraz Matthew Thompson. Pierwotnie firma miała nazywać się Razor (ang. brzytwa), ale podczas jej rejestracji wkradł się niewielki, acz znaczący błąd. Pierwszym produktem marki była mysz gamingowa o nazwie Razer Boomslang. W 2001 roku trzęsienie ziemi zniszczyło magazyny i fabryki firmy, która trzy lata później rozpoczęła proces odbudowy. W 2006 roku Razer nawiązuje współpracę z Microsoftem. Następne lata to dynamiczny rozwój firmy, która wkrótce staje się potężnym przedsiębiorstwem.

Najpopularniejsze produkty firmy to: myszki, klawiatury, słuchawki, podkładki pod myszki, akcesoria do konsoli. Wszystkie urządzenia wyróżniają się wysoką jakością, a przede wszystkim są tworzone przez pasjonatów gier, którzy doskonale rozumieją potrzeby i oczekiwania innych graczy.

Logo Razer

Logo Razer przedstawia trzy splątane ze sobą węże. Znak stanowi nawiązanie do pierwszego produktu firmy, czyli myszki Razer Boomslang.

Logo Razer, źródło: Shutterstock

Założyciel firmy w jednym z wywiadów zdradził, że ich premierowy produkt wyglądał, jakby zjadł myszkę firmy Logitech. W ten sposób narodził się pomysł, żeby nadać mu nazwę jadowitego węża z Afryki (boomslang), co miało być również sposobem na wyróżnienie sprzedawanego urządzenia. Od zwierzęcia przejęto także jaskrawozielone barwy. Twórcy marki nie ujawnili, dlaczego w logo Razer znajdują się trzy węże.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole