586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Jaguara

Jaguar – informacje o firmie

Jaguar to brytyjska marka samochodów osobowych i sportowych, należąca do koncernu Tata Motors.

Jej historia sięga 1922 roku, kiedy William Lyons zakłada firmę Swallow Sidecar Company, zajmującą się początkowo produkcją wózków bocznych do motocykli, a następnie aluminiowych nadwozi. Pierwszy samochód powstaje w 1931 roku. W 1933 roku firma zmienia nazwę na SS Cars, którą potem z uwagi na negatywne skojarzenia zastąpiono nazwą Jaguar Cars.

Podczas II wojny światowej firma orientuje swoją produkcję na potrzeby wojska. W 1948 roku z fabryki wyjeżdża pierwszy model pod marką Jaguar. W 1960 roku Jaguara przejmuje Daimler Motor Company. W 1989 roku właścicielem marki staje się Ford, a od 2008 roku jest nim indyjski koncern Tata Motors.

Dziś Jaguar to jedna z najbardziej prestiżowych i luksusowych marek samochodów, która stanowi przedmiot marzeń wielu pasjonatów motoryzacji.

Logo Jaguara

Logo Jaguara przedstawia sylwetkę skaczącego kota drapieżnego, czyli jaguara. Zwierzę jest symbolem szybkości, siły i mocy.

Logo Jaguara, źródło: Shutterstock

Logo powstało w 1945 roku. Od tamtego czasu znak pozostał praktycznie niezmieniony, przechodząc jedynie niewielkie modyfikacje o charakterze kosmetycznym.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole