586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Ralph Lauren

Ralph Lauren – informacje o firmie

Ralph Lauren to amerykańska marka ubrań, dodatków, akcesoriów i perfum.
Jej założyciel, Ralph Lauren, rozpoczyna swoją karierę jako sprzedawca w butiku Brooks Brothers. Tkwiąc za sklepową ladą, wpada na pomysł projektu własnej linii krawatów, wyróżniających się na tle innych. Tym sposobem syn żydowskich emigrantów z Bronxu wspina się powoli na szczyt modowego imperium.

W 1967 roku staje się właścicielem firmy Polo Fashions, oferującej męską garderobę, a już trzy lata później otrzymuje prestiżową nagrodę Coty za kolekcję męską. W latach 80. firma zdobywa szczyty popularności, a jej oferta znacznie się rozszerza. W 1987 roku zmienia nazwę na Polo Ralph Lauren. Wkrótce pod tym szyldem powstaje wiele luksusowych marek.

Obecnie Ralph Lauren to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie. Jej symbolem i flagowym produktem są koszulki polo.

Logo Ralph Lauren

Logo Ralph Lauren przedstawia gracza polo na koniu. W obecnym kształcie powstało w 1974 roku.

Ralph Lauren logo, źródło: Shutterstock

Inspiracją do powstania logo był pobyt Ralpha Laurena w Anglii i obserwacja gry w polo, następnie fascynacja tym arystokratycznym sportem, a także modą prosto z Harvardu, Princeton czy Yale. Znak miał być wyrazem bogactwa, elegancji i luksusu.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole