586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo PZU

PZU – informacje o firmie

PZU (Powszechny Zakład Ubezpieczeń) to polska firma ubezpieczeniowa, działająca jako spółka akcyjna z udziałami Skarbu Państwa.

Jej historia rozpoczyna się w 1921 roku od założenia Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń Wzajemnych, będącej pierwszą tego rodzaju instytucją w kraju i stanowiącej kontynuację działalności Towarzystwa Ogniowego. Sześć lat później zostaje przekształcona w Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, a w 1952 roku w Państwowy Zakład Ubezpieczeń. Po 1989 roku staje się spółką Skarbu Państw, a w 1998 roku rozpoczęto proces prywatyzacji i powołano do życia Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU SA z OFE „Złota Jesień”.

PZU jest obecnie największą firmą ubezpieczeniową w Polsce, posiadającą bogatą ofertę ubezpieczeń, a jej strategiczne plany przewidują dynamiczny rozwój również w innych obszarach.

Logo PZU

Logo PZU to nazwa „PZU” wpisana w okrąg. Szczególnie charakterystyczna jest litera „Z”, którą wyraźnie powiększono. Znak zaprojektował Michał Łojewski w 2012 roku.  

Logo PZU, źródło: Shutterstock

Obecne logo PZU jest oszczędne graficznie i utrzymane w barwach niebieskich z efektem trójwymiarowości. Symbolizuje połączenie tradycji z nowoczesnością oraz troskę o klienta i jego ochronę, a formą nawiązuje do logo PZU z 1952 roku.

Pierwsze logo PZU powstało w 1952 roku, przedstawiało białą nazwę „PZU” na niebieskim tle. Od tego czasu znak przeszedł wiele zmian, ale zawsze jego trzonem była nazwa firmy oraz koliste kształty.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole