520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo zespołu The Rolling Stones

The Rolling Stones – informacje o zespole

The Rolling Stones to brytyjski zespół muzyczny, założony w 1962 roku w Londynie.

Historia legendarnej grupy rockowej rozpoczyna się od anonsu w gazecie, dotyczącego naboru muzyków do nowo powstającego zespołu. Ogłoszenie zamieścił pierwszy lider The Rolling Stones i gitarzysta, Brian Jones.

Debiutancki album grupa wydała w 1964 roku, a już wkrótce zdobyła popularność na całym świecie. The Rolling Stones byli zawsze znani z prowokacji i skandali, ale są również zdobywcą wielu prestiżowych nagród muzycznych i ulubieńcami publiczności, a także zespołem legendą.

W 2012 roku The Rolling Stones obchodzili 50-lecie zespołu, a z tej okazji wydali książkę i udali się w trasę koncertową. Najnowszy singel grupy powstał w 2020 roku. Do najbardziej znanych utworów zespołu należą: „(I Can’t Get No) Satisfaction”, „Gimme Shelter”, „Angie”, „Paint It, Black”.

Logo The Rolling Stones

Logo The Rolling Stones to czerwone usta z wysuniętym językiem. Zostało zaprojektowane w 1970 roku przez Johna Pasche, wówczas 25-letniego studenta Royal College of Arts.

Niekiedy za twórcę logo niesłusznie uważa się Andy’ego Warhola. Błąd w przypisaniu mu autorstwa znaku wynika z tego, że logo zespołu po raz pierwszy pojawiło się na okładce płyty („Sticky Fingers”), którą zaprojektował amerykański artysta pop-artu.  

Logo The Rolling Stones, źródło: Shutterstock

Inspiracją do powstania logo The Rolling Stones, z sugestii Micka Jaggera, była hinduska bogini czasu i śmierci Kali, której wizerunek często przedstawiano z wysuniętym z warg językiem. Zdolny student dodatkowo inspirował się wyglądem ust wokalisty zespołu.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole