586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo zespołu The Rolling Stones

The Rolling Stones – informacje o zespole

The Rolling Stones to brytyjski zespół muzyczny, założony w 1962 roku w Londynie.

Historia legendarnej grupy rockowej rozpoczyna się od anonsu w gazecie, dotyczącego naboru muzyków do nowo powstającego zespołu. Ogłoszenie zamieścił pierwszy lider The Rolling Stones i gitarzysta, Brian Jones.

Debiutancki album grupa wydała w 1964 roku, a już wkrótce zdobyła popularność na całym świecie. The Rolling Stones byli zawsze znani z prowokacji i skandali, ale są również zdobywcą wielu prestiżowych nagród muzycznych i ulubieńcami publiczności, a także zespołem legendą.

W 2012 roku The Rolling Stones obchodzili 50-lecie zespołu, a z tej okazji wydali książkę i udali się w trasę koncertową. Najnowszy singel grupy powstał w 2020 roku. Do najbardziej znanych utworów zespołu należą: „(I Can’t Get No) Satisfaction”, „Gimme Shelter”, „Angie”, „Paint It, Black”.

Logo The Rolling Stones

Logo The Rolling Stones to czerwone usta z wysuniętym językiem. Zostało zaprojektowane w 1970 roku przez Johna Pasche, wówczas 25-letniego studenta Royal College of Arts.

Niekiedy za twórcę logo niesłusznie uważa się Andy’ego Warhola. Błąd w przypisaniu mu autorstwa znaku wynika z tego, że logo zespołu po raz pierwszy pojawiło się na okładce płyty („Sticky Fingers”), którą zaprojektował amerykański artysta pop-artu.  

Logo The Rolling Stones, źródło: Shutterstock

Inspiracją do powstania logo The Rolling Stones, z sugestii Micka Jaggera, była hinduska bogini czasu i śmierci Kali, której wizerunek często przedstawiano z wysuniętym z warg językiem. Zdolny student dodatkowo inspirował się wyglądem ust wokalisty zespołu.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole