586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Porsche

Porsche – informacje o firmie

Porsche to niemiecka marka samochodów sportowych oraz luksusowych aut osobowych. Firma należy do koncernu Volkswagen AG.

Jej historia rozpoczyna się w 1925 roku. Wówczas to niemiecki inżynier Ferdynand Porsche, pracujący wcześniej dla marki Daimler, zakłada własne przedsiębiorstwo, którego nazwa pochodzi od jego nazwiska. Podczas II wojny światowej Porsche produkuje pojazdy na potrzeby niemieckiej armii, a w 1947 roku zarządzanie firmą przejmuje syn założyciela – Ferry Porsche. Pierwszy samochód marki Porsche (model 356) powstaje rok później. W 1964 roku firma prezentuje swój legendarny model  Porsche 911, a dwadzieścia cztery lata później Porsche 911 Carrera 4.

Obecnie Porsche to jedna z najbardziej znanych marek aut sportowych, do dziś uznawanych za kultowe, słynie ponadto ze zwycięstw w wyścigach samochodowych.

Logo Porsche

Logo Porsche ma kształt herbu. W jego centralnej części znajduje się czarny biegnący koń. Umieszczono tam ponadto barwy niemieckiej flagi, poroże jelenia oraz nazwę miasta Stuttgart, a w górnej części nazwę marki.

Logo Porsche, źródło: Shutterstock

Pomysł stworzenia logo powstał podobno w nowojorskiej restauracji, w której Ferry Porsche podczas spotkania z Maxem Hoffmanem naszkicował na serwetce szkic znaku marki.  

Sylwetka konia pochodzi z herbu miasta Stuttgart, czyli głównej siedziby firmy Porsche. Zwierzę w logo marki symbolizuje ponadto prędkość.

Poroże jelenia zapożyczono zaś z herbu Wirtembergii-Hohenzollern (późniejsza Badenia-Wirtembergia), której stolicą był Stuttgart.

Po raz pierwszy logo Porsche pojawiło się w 1951 roku i od tamtego czasu pozostało właściwie takie same, przechodząc jedynie kosmetyczne zmiany.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole