586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo PSG

PSG – informacje o klubie

PSG (Paris Saint-Germain Football Club) to francuski klub piłkarski z siedzibą w Paryżu.

Jego historia sięga korzeniami do 1970 roku, kiedy zostaje powołany do życia z połączenia klubów Paris FC i Stade Saint-Germain FC. Nazwę zaczerpnięto od miejscowości Saint-Germain-en-Laye, leżącej na zachód od Paryża. Swój pierwszy mecz klub zagrał w sierpniu kolejnego roku.

Obecnie PSG występuje w rozgrywkach Ligue 1, ma na koncie m.in. dwanaście Pucharów Francji, osiem Pucharów Ligi Francuskiej, dziewięć mistrzostw Francji oraz Puchar Zdobywców Pucharów.

Logo PSG

Logo PSG to okrągły herb przedstawiający wieżę Eiffla oraz symbol lilii, a także pełną nazwę klubu.

Logo PSG, źródło: Shutterstock

Herb stanowi nawiązanie do historii i dziedzictwa klubu. Lilia jest symbolem władzy królewskiej Francji, a zastosowane w logo kolory to barwy francuskiej flagi.

Pierwsze logo PSG powstało w 1970 roku wraz z założeniem klubu, przedstawiało niebieską piłkę z czerwonym statkiem, będącym symbolem Paryża. Wieża Eiffla po raz pierwszy pojawia się w herbie dwa lata później. Od 1972 roku towarzyszy jej kołyska, która nawiązuje do narodzin króla Ludwika XIV w Saint-Germain, oraz symbol lilii. W 2013 roku kołyska znika, a jej miejsce zajmuje powiększona lilia.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole