586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Aston Martin

Aston Martin – informacje o firmie

Aston Martin to brytyjska marka i producent samochodów luksusowych, sportowych i wyścigowych.

Historia firmy rozpoczyna się w 1913 w Londynie. To tam z inicjatywy Lionela Martina i Roberta Bamforda powstaje przedsiębiorstwo Bamford and Martin Limited. Tych dwóch pasjonatów motoryzacji miało już pewne doświadczenie w branży, co pozwoliło im wkrótce spełnić marzenie o stworzeniu własnego modelu auta już dwa lata później powstaje ich pierwszy samochód. W kolejnych latach z firmy odeszło jej dwóch twórców, a przedsiębiorstwo zmieniało kilka razy swoich właścicieli. W latach 20. wyszło z kryzysu dzięki wsparciu, które zaoferował hrabia Louis Zborowski. W 1947 roku firmę przejął Dawid Brown, co w dużym stopniu wpłynęło na jej status, znacznie go podnosząc. W latach 80. właścicielem marki stał się koncern Forda.

Sama nazwa Aston Martin pochodzi od nazwiska jednego z założycieli firmy, który jeździł jako kierowca rajdowy w zawodach na wzgórze Aston Hill – od tej nazwy zaczerpnięto z kolei drugi człon nazwy marki.

Logo Aston Martin

Logo Aston Martin przedstawia skrzydła oraz umieszczoną na nich nazwę „Aston Martin”. Znak jest symbolem prędkości i wolności, luksusu i elegancji.

Logo Aston Martin, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Aston Martin powstało w 1921 roku, miało okrągły kształt i przedstawiało połączone litery „A” i „M”, pochodzące od nazwy marki.

Skrzydła w logo pojawiły się po raz pierwszy już w 1927 roku. W latach 30. logo zyskało formę zbliżoną do dzisiejszej. Od tamtego czasu znak przeszedł szereg zmian, ale motyw skrzydeł pozostał obecny w logo do dziś. Ostatnia jego zmiana miała miejsce w 2013 roku.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole