491 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Bentleya

Bentley – informacje o firmie

Bentley to brytyjska marka samochodów luksusowych, należąca do koncernu Volkswagen AG.

Jej historia rozpoczyna się w 1919 roku od powołania do życia firmy Bentley Motors Ltd. przez Waltera Owena Bentleya. Powstałe przedsiębiorstwo było wynikiem ambitnych planów i marzeń jej założyciela, który chciał stworzyć pierwszy brytyjski samochód sportowy, będący najlepszy w swojej klasie. W 1921 roku publiczność ma okazję zobaczyć jego debiutanckie auto, które trzy lata później wygrywa wyścig Le Mans. Swój sukces sportowy samochód powtarza w kolejnych latach. W 1931 roku firmę przejmuje Rolls-Royce, ratując ją przed bankructwem, a w 1998 roku przedsiębiorstwo zostaje kupione przez Volkswagena.

Obecnie Bentley to jeden z największych producentów samochodów luksusowych na całym świecie.

Logo Bentleya

Logo Bentleya przedstawia dwa skrzydła z dużą literą „B” pośrodku, pochodzącą od nazwy marki. Skrzydła są zaś symbolem szybkości i mocy. Stanowią również nawiązanie do tradycji firmy – podczas pierwszej wojny światowej Walter Owen Bentley był projektantem silników do samolotów myśliwskich.

Logo Bentleya, źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bentley,_Theaterplaz-102.jpg, autor: Jwh, licencja CC

Autorem symbolu był Frederick Gordon Crosby. Początkowo skrzydła przedstawiane były jako trójwymiarowa figurka, umieszczana na maskach samochodów.

Ciekawostkę stanowi fakt, że liczba piór nie jest taka sama w obu skrzydłach, różnica zaś zależy od konkretnych modeli. Nie mniejsze znaczenie mają zastosowane w logo barwy, z których każda odpowiada jednej grupie aut marki.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole