586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo PKO BP

PKO BP - informacje o banku

PKO BP (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski) to największy bank uniwersalny w Polsce. Jego historia sięga 1919 roku, kiedy z dekretu Józefa Piłsudskiego powstała Pocztowa Kasa Oszczędności, której celem było stworzenie systemu oszczędzania. Podczas II wojny światowej zawieszono działalność instytucji, by wznowić ją w 1945 roku. Trzy lata później nazwę zmieniono na Powszechną Kasę Oszczędności. W 1992 roku miała miejsce kolejna zmiana nazwy, tym razem na PKO BP (Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy). Od 2000 roku funkcjonuje jako jednoosobowa spółka akcyjna Skarbu Państwa pod nazwą PKO Bank Polski SA.

Obecnie PKO BP jest liderem polskiej bankowości i wiodącą instytucją finansową w kraju.

Logo PKO BP

Logo PKO BP to nazwa "PKO", tworząca kształt przypominający skarbonkę, nad którą znajduje się czerwona kropka, symbolizująca monetę.

Logo PKO BP, źródło: Shutterstock

Projekt logo powstał w 1968 roku, stworzony przez Karola Śliwkę. Nie od razu był jednak używany jako logo banku (podobno nie spodobał się sprzątaczce). Jako znak PKO BP pojawił się dopiero, kiedy grafik za swój plakat z projektem otrzymał złoty medal. Pierwsze logo utrzymane było w biało-czerwonych barwach, a nad literami znajdowała się moneta o nominale 1 złoty. Od tamtego czasu logo PKO BP przeszło wiele zmian i modyfikacji (zmieniono m.in. czcionkę, kolory), ale jego podstawowy kształt pozostał ten sam.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole