586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Forda

Ford – informacje o firmie

Ford to amerykańska marka samochodów, należąca do Ford Motor Company. Historia firmy rozpoczyna się w 1903 roku, kiedy Henry Ford zakłada Ford Motor Comapany. Nie bez znaczenia w kontekście przyszłego rozwoju firmy pozostają zainteresowania założyciela, który praktycznie od dziecka fascynuje się mechaniką, a w wieku 15 lat konstruuje silnik parowy. W 1913 roku gotowy jest projekt ruchomej linii montażowej, co zdecyduje niebawem o rewolucji procesu produkcyjnego Forda. W 1964 roku z fabryki wyjeżdża kultowy model Ford Mustang.

Obecnie Ford to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie, a jej historia stanowi kamień milowy w historii motoryzacji. Wprawdzie Ford nie stworzył pierwszego samochodu na świecie, jak sądzi się powszechnie, ale dał początek rewolucji, która całkowicie zmieniła przemysł motoryzacyjny.

Logo Forda

Logo Forda to srebrna nazwa "Ford", umieszczona w niebiesko-srebrnym owalu.

Logo Forda, źródło: Shutterstock

Pierwsze logo Forda powstało w 1903 roku, a kolejne już trzy lata później. To wówczas zastosowano napis z wydłużonym krojem liter "F" i "D". W 1907 roku po raz pierwszy pojawia się owal, który jest obecny w logo do dzisiaj. Od tamtego czasu logo przeszło wiele zmian, ale jego zasadniczy kształt pozostał niezmienny. Jedynie w 1912 roku logo zmieniono na znak o zupełnie innym kształcie, ale wkrótce powrócono do poprzedniej formy.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole