586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Peugeota

Peugeot – informacje o firmie

Peugeot to francuska marka samochodów, motocykli, skuterów oraz rowerów. Historia firmy rozpoczyna się w 1810 roku, kiedy Jean-Pierre i Jean-Fraderic Peugeotowie zakładają odlewnię i zakład produkujący piły. W 1812 roku bracia poszerzają działalność o produkcję m.in. noży i maszyn do szycia, a w 1885 roku wnuk jednego z założycieli zaczyna produkować rowery. Stąd jest już o krok do pierwszego samochodu marki Peugeot, który powstaje w 1891 roku.

Obecnie Peugeot to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych i wielokrotny zdobywca nagrody "Samochód roku". Jej właścicielem jest koncern PSA.

Logo Peugeota

Logo Peugeota przedstawia stojącego na dwóch łapach lwa. Zwierzę jest symbolem siły i równowagi.

Logo Peugeot, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo powstało w 1850 roku, ale lew na nim obecny w niczym nie przypomina jego dzisiejszej postaci. Powstał wówczas jako symbol trzech cech pił, produkowanych przez rodzinną firmę: wytrzymałości zębów, elastyczności ostrza oraz szybkości cięcia. Logo nawiązywało również do herbu regionu Franche-Compté.

Na samochodzie logo Peugeota zostało po raz pierwszy umieszczone w 1906 roku. Od tamtego czasu przeszło wiele zmian i modyfikacji. W 1936 roku lew umieszczony był wewnątrz tarczy, w latach 60. sylwetkę lwa zastąpiono jego głową itd.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole