586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Pumy

Puma – informacje o firmie

Puma to popularna marka odzieży i obuwia sportowego, akcesoriów, dodatków i piłek. Jej historia rozpoczyna się w 1924 roku, kiedy bracia Adolf i Rudolf Dassler zakładają firmę „Fabrykę Butów Braci Dassler”, zajmującą się szyciem butów sportowych. Rodzinna firma produkowała obuwie dla niemieckiej i amerykańskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Berlinie w 1936 roku, a podczas II wojny światowej dla niemieckiej armii.

Odmienne poglądy polityczne braci przyczyniły się jednak do rozłamu między nimi. Wskutek tego ich drogi się rozeszły – Adolf Dassler założył przedsiębiorstwo Adidas (nazwa pochodzi od zdrobnienia „Adi” i trzech pierwszych liter nazwiska), natomiast drugi z braci dał początek firmie Puma.
Początkowo Rudolf Dassler działał pod nazwą "Ruda" (idąc za przykładem brata, nazwę firmy stworzył od pierwszych sylab imienia i nazwiska), którą potem zmienił na "Puma". Pierwszy model butów powstał w 1948 roku, a od lat 70. firma zaczęła odnosić sukcesy.

Logo Pumy

Logo Pumy przedstawia skaczącą pumę, czyli drapieżne zwierzę z rodziny kotowatych. Często występuje razem z logo w postaci nazwy marki.

Logo Pumy, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo Pumy powstało w 1948 roku, w jego centralnej części znajdowała się litera "D" (od pierwszej litery nazwiska założyciela firmy) oraz przeskakująca przez nią puma. Znak posiadał obramowanie oraz dane właściciela firmy i napis "Schuhfabrik".

Pierwsza zmiana logo miała miejsce w 1957 roku. Wówczas zniknęła ze znaku większość napisów, zmieniono czcionkę i dodano czarne tło.

Dziesięć lat później wprowadzono minimalistyczną wersję logo – rysunek skaczącego kota wykonał rysownik Lutz Backes. Od 1971 roku znak w takiej postaci widnieje na wszystkich produktach marki. Od tego czasu uległ nieznacznym zmianom.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole