520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Pumy

Puma – informacje o firmie

Puma to popularna marka odzieży i obuwia sportowego, akcesoriów, dodatków i piłek. Jej historia rozpoczyna się w 1924 roku, kiedy bracia Adolf i Rudolf Dassler zakładają firmę „Fabrykę Butów Braci Dassler”, zajmującą się szyciem butów sportowych. Rodzinna firma produkowała obuwie dla niemieckiej i amerykańskiej reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Berlinie w 1936 roku, a podczas II wojny światowej dla niemieckiej armii.

Odmienne poglądy polityczne braci przyczyniły się jednak do rozłamu między nimi. Wskutek tego ich drogi się rozeszły – Adolf Dassler założył przedsiębiorstwo Adidas (nazwa pochodzi od zdrobnienia „Adi” i trzech pierwszych liter nazwiska), natomiast drugi z braci dał początek firmie Puma.
Początkowo Rudolf Dassler działał pod nazwą "Ruda" (idąc za przykładem brata, nazwę firmy stworzył od pierwszych sylab imienia i nazwiska), którą potem zmienił na "Puma". Pierwszy model butów powstał w 1948 roku, a od lat 70. firma zaczęła odnosić sukcesy.

Logo Pumy

Logo Pumy przedstawia skaczącą pumę, czyli drapieżne zwierzę z rodziny kotowatych. Często występuje razem z logo w postaci nazwy marki.

Logo Pumy, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo Pumy powstało w 1948 roku, w jego centralnej części znajdowała się litera "D" (od pierwszej litery nazwiska założyciela firmy) oraz przeskakująca przez nią puma. Znak posiadał obramowanie oraz dane właściciela firmy i napis "Schuhfabrik".

Pierwsza zmiana logo miała miejsce w 1957 roku. Wówczas zniknęła ze znaku większość napisów, zmieniono czcionkę i dodano czarne tło.

Dziesięć lat później wprowadzono minimalistyczną wersję logo – rysunek skaczącego kota wykonał rysownik Lutz Backes. Od 1971 roku znak w takiej postaci widnieje na wszystkich produktach marki. Od tego czasu uległ nieznacznym zmianom.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole