586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Volkswagena

Volkswagen – informacje o firmie

Volkswagen to niemiecka marka samochodów, produkowanych przez koncern Volkswagen AG. Korzeniami sięga do 1933 roku, a swoje istnienie zawdzięcza inicjatywie Adolfa Hitlera. To on bowiem wydał zlecenie stworzenia niedrogiego samochodu dla pięciu osób, o maksymalnej prędkości 100 km/h i spalaniu 7l/100 km. W tej sprawie zwrócił do Ferdinanda Porche. Celem całego przedsięwzięcia było odciążenie kolei, a także stworzenie pojazdu dla przeciętnej niemieckiej rodziny – stąd zresztą nazwa marki, która w polskim tłumaczeniu oznacza "samochód dla ludu". W 1934 roku powstaje projekt Garbusa, którego zaczęto produkować na masową skalę jeszcze przed II wojną światową.

Obecnie Volkswagen to jedna z najbardziej znanych marek samochodowych, a koncern Volkswagena jest największą firmą motoryzacyjną na świecie.

Logo Volkswagena

Logo Volkswagena tworzą wpisane w okrąg dwie litery: V i W. Są to pierwsze litery niemieckich słów: Volk (naród) oraz Wagen (auto). Ich połączenie oznacza dosłownie "samochód dla ludu". Pierwsze logo Volkswagena powstało w 1937 roku, a wyglądem przypominało swastykę.

Logo Volkswagena 1937-2019, źródło: https://commons.wikimedia.org/, autor Marta fernadez montes, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Następne logo z 1945 roku to już znak w formie zbliżonej do obecnej. Od tamtego czasu ulegał licznym zmianom. Modyfikowano kolory i ich układ, zmieniano odcienie i grubość obrysu, w 1960 roku wpisano znak w kwadrat, w późniejszych latach dodano trójwymiarowość. Ostatnia zmiana logo miała miejsce w 2019 roku.

Logo Volkswagena, źródło: https://www.shutterstock.com/

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole