586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo McDonald’s

McDonald’s  – informacje o firmie

McDonald’s to amerykańska sieć restauracji serwujących dania typu fast food.

Historia firmy rozpoczyna się w 1948 roku, kiedy bracia Richard i Maurice McDonaldowie otwierają swój pierwszy lokal w San Bernardino w Kalifornii. Początkowo to przydrożna restauracja, która w niedługim czasie przekształca się w bar szybkiej obsługi, a już wkrótce udziela franczyzy.

W 1955 roku firmę wykupuje przedsiębiorca Ray Kroc.  W ten sposób powstaje korporacja McDonald’s, a także Uniwersytet Hamburgera, czyli placówka szkoleniowa firmy. W latach 60. do oferty zostaje wprowadzony słynny BigMac, a sieć McDonald’s otwiera swoje kolejne restauracje. Pierwszy lokal w Polsce powstaje w 1992 roku w centrum Warszawy.

McDonald’s to obecnie jedna z najpopularniejszy restauracji sieciowych, działających na całym świecie, a także potężny międzynarodowy koncern.

Logo McDonald’s  

Pierwsze logo powstało w 1948 roku. Obecne Logo McDonald’s to duża litera „M” w kolorze żółtym. W takiej formie używane jest od 2006 roku.

Logo McDonald's, źródło: Shutterstock

Logo zmieniono w 1953 roku, to wówczas powstał charakterystyczny znak w kształcie litery „M” - inspiracją były złote łuki na budynku restauracji, zaprojektowanym w tamtym czasie.

W kolejnych latach dodano do logo czerwone tło i w takim kształcie znak używano do 2006 roku.

Logo McDonald's do 2006 roku, źródło: Shutterstock

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole