520 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Overwatch

Overwatch  – informacje o grze

Overwatch to gra komputerowa, stworzona przez amerykańską firmę Blizzard Entertainment w 2014 roku. Premiera gry miała miejsce dwa lata później.

To tzw. strzelanka, polegająca na walce dwóch drużyn. Akcja gry dzieje się w niedalekiej przyszłości. Zabawa rozpoczyna się od wyboru swojej postaci spośród 32 dostępnych bohaterów o  wyjątkowych zdolnościach. Każdy z nich należy do jednej z trzech grup, wyznaczających ich role (tank, wsparcie, natarcie).

Gracz startuje z pierwszego poziomu tzw. pochwał, aby stopniowo zdobywać doświadczenie. Istnieje ponadto możliwość wyboru trybu gry. Dostępny jest również system nagród, opcje personalizowania bohaterów itd.

Gra Overwatch przeznaczona jest na komputery osobiste i konsole. Odniosła duży sukces, sprzedając się w kilku milionach egzemplarzy.

Logo Overwatch

Logo Overwatch przedstawia okrąg z przerwaną w dwóch miejscach linią. Wewnątrz figury znajdują się dwa symetrycznie usytuowane elementy.

Overwatch logo, źródło: Shutterstock

Twórcy gry nie wyjaśnili dokładnie pochodzenia znaku. Przypuszcza się więc, że logo symbolizuje litery „O” i „W”, pochodzące od nazwy gry. Znak ponadto przypomina nieco pacyfę – symbol pokoju. Może symbolizować także ręce złożone do modlitwy oraz wschód słońca (górny pomarańczowy element) jako wyraz nadziei.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze

Podobne symbole