586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Overwatch

Overwatch  – informacje o grze

Overwatch to gra komputerowa, stworzona przez amerykańską firmę Blizzard Entertainment w 2014 roku. Premiera gry miała miejsce dwa lata później.

To tzw. strzelanka, polegająca na walce dwóch drużyn. Akcja gry dzieje się w niedalekiej przyszłości. Zabawa rozpoczyna się od wyboru swojej postaci spośród 32 dostępnych bohaterów o  wyjątkowych zdolnościach. Każdy z nich należy do jednej z trzech grup, wyznaczających ich role (tank, wsparcie, natarcie).

Gracz startuje z pierwszego poziomu tzw. pochwał, aby stopniowo zdobywać doświadczenie. Istnieje ponadto możliwość wyboru trybu gry. Dostępny jest również system nagród, opcje personalizowania bohaterów itd.

Gra Overwatch przeznaczona jest na komputery osobiste i konsole. Odniosła duży sukces, sprzedając się w kilku milionach egzemplarzy.

Logo Overwatch

Logo Overwatch przedstawia okrąg z przerwaną w dwóch miejscach linią. Wewnątrz figury znajdują się dwa symetrycznie usytuowane elementy.

Overwatch logo, źródło: Shutterstock

Twórcy gry nie wyjaśnili dokładnie pochodzenia znaku. Przypuszcza się więc, że logo symbolizuje litery „O” i „W”, pochodzące od nazwy gry. Znak ponadto przypomina nieco pacyfę – symbol pokoju. Może symbolizować także ręce złożone do modlitwy oraz wschód słońca (górny pomarańczowy element) jako wyraz nadziei.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole