586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo LOT-u

LOT – ogólne informacje

LOT (Polskie Linie Lotnicze LOT) to polskie linie lotnicze, jedne z najstarszych linii lotniczych na świecie.

Historia LOT-u rozpoczyna się w 1928 roku. Wówczas to z połączenia prywatnych przewoźników powstały Linje Lotnicze LOT. Za oficjalną datę rozpoczęcia działalności uznaje się 1 stycznia 1929 roku, kiedy z lotniska na polach mokotowskich wystartował pierwszy samolot linii. Dziesięć lat później funkcjonowanie LOT-u zostaje zawieszone. Podczas II wojny światowej zniszczone zostaje całe zaplecze lotniskowe. Pierwsze loty wznowiono w 1945 roku. Na lata 50. przypada dynamiczny rozwój linii. W 1973 roku odbyły się pierwsze rejsy do USA. Po kryzysie w 2012 roku Linie Lotnicze LOT działają znów prężnie, dbając o swój rozwój i jakość świadczonych usług.

Logo LOT-u

Logo LOT-u to nazwa „LOT” pisana wielkimi literami i kursywą. W środkową literę nazwy wpisana jest sylwetka żurawia w locie.

Logo LOT, https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo zostało zaprojektowane w 1929 roku przez Tadeusza Lucjana Gronowskiego. Pracę grafika wyłoniono w konkursie na projekt dla logo spółki. Znak przedstawiał sylwetkę żurawia w locie, wpisaną w okrąg.

Projekt ten został wykorzystany w logo LOT-u z 1978 roku, autorstwa Romana Duszka i Andrzeja Zbrożka, które jest używane do dzisiaj.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole