586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo LinkedIn

LinkedIn – informacje o serwisie

LinkedIn to serwis społecznościowy, którego głównym celem jest nawiązywanie kontaktów zawodowych i biznesowych oraz usprawnienie procesu rekrutacji pracowników. Portal skupia osoby powiązane z różnymi branżami, umożliwia zamieszczanie CV, wyszukiwanie i porównywanie kandydatów itp.

Serwis powstał w 2003 roku. W 2011 roku był notowany na nowojorskiej giełdzie. W języku polskim działa od 2012 roku. W 2016 roku został przejęty przez Microsoft.

Obecnie LinkedIn to największy portal tego rodzaju na świecie, działa w ponad 200 krajach, jest dostępny w dwudziestu czterech wersjach językowych, a liczbę jego użytkowników szacuje się na około 700 milionów.

Logo LinkedIn

Logo LinkedIn, używane od 2019 roku, składa się z dwóch słów: „Linked” (w niebieskim kolorze) oraz „in” (w kolorze białym; wyraz umieszczony jest w niebieskim kwadracie o zaokrąglonych narożnikach). Podstawą identyfikacji wizualnej serwisu jest kolor niebieski, zwany LinkedIn Blue.

Logo Linkedin, źródło: https://www.shutterstock.com/

Pierwsze logo LinkedIn powstało w 2003 roku. Od tego czasu znak nie zmienił się znacząco. Początkowo pierwszy wyraz nazwy serwisu pisany był czarną czcionką, natomiast drugi w kolorze białym znajdował się, podobnie jak teraz, w niebieskim kwadracie o zaokrąglonych narożnikach.

Logo LinkedIn 2003, źródło: https://www.shutterstock.com/

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole