586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ryby znak zodiaku

  • ryby znak zodiaku

Znak zodiaku ryby - ogólne informacje

Ryby to ostatni, dwunasty z astrologicznych znaków zodiaku. Przypisuje się go osobom urodzonym między 18-19 lutego, a 20-21 marca.

Wyróżnia się dwa źródła pochodzenia symbolu:

1) pierwsze to mezopotamska konstelacja kun. mes (ogony), składająca się z ryby i jaskółki, czasami związanych wstęgą, ustawionych w przeciwnych do siebie kierunkach;

2) z kolei według wierzeń starożytnych Greków ryby tej konstelacji symbolizują Afrodytę i Erosa, którzy w wyniku przerażenia na widok potwora Tyfona, nasłanego na bogów olimpijskich przez Gaję w akcie zemsty za wygnanie z nieba tytanów, zamienili się w ryby, splecione sznurem i rzucili się w wody Eufratu (lub Nilu).

Kojarzy się je z narodzeniem i śmiercią, a także odrodzeniem przyrody.

Znak zodiaku ryby, źródło: https://publicdomainvectors.org/

Jak wygląda znak zodiaku ryby?

Znak ten jest przedstawiany w formie dwóch ryb, ułożonych do siebie równolegle, skierowanych w przeciwne strony, czasem połączonych liną. W formie graficznej symbol przypomina łacińską literę H, w której pionowe kreski zamieniają się w dwa półokręgi.

Ryby znak zodiaku symbol, źródło: Pixabay

Charakterystyka osób spod znaku ryby

Ludzie spod znaku ryby są zmienne w nastrojach, jednak bardzo łatwo nawiązują nowe znajomości i nie boją się zmian - łatwo odnajdują się w nowych sytuacjach. Osoby spod tego znaku wyróżniają się także świetną intuicją.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole