586 symboli w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Logo Lacoste

Lacoste – informacje o firmie

Lacoste to francuska firma odzieżowa z siedzibą w Paryżu. Historia marki rozpoczyna się w 1926 roku, kiedy słynny tenisista René Lacoste stworzył projekt własnej koszulki – koszulka w białym kolorze z krótkim rękawem wykonana była z francuskiej bawełny. Strój, który współcześnie nie wywołałby żadnego zdziwienia, znacznie odbiegał od ówczesnej mody sportowej. W 1933 roku René Lacoste wraz z Andre Gillier'em zakłada firmę odzieżową La Socjete Chemie Lacoste, której nazwę skrócono potem do Lacoste.

Lacoste to obecnie jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych, która dokonała prawdziwej rewolucji w świecie mody, nie tylko sportowej.

Logo Lacoste

Logo Lacoste przedstawia zielonego krokodyla. Zostało stworzone przez Roberta George’a w 1927 roku. Znak jest symbolem wysokiej jakości, wygody oraz walki na zasadzie fair play.

Logo Lacoste, źródło: Shutterstock

Pomysł na logo wywodzi się od przydomka "Aligator", nadanego René Lacoste przez jednego z amerykańskich dziennikarzy, który inspirował się zakładem tenisisty i trenera o walizkę z krokodylej skóry.

Symbolem marki są również kolory: biały, lime green oraz czerwony.

Skomentuj symbol lub wpisz dodatkowe informacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Podobne symbole